Sivu 1/2

Foorumille kirjautuminen

Lähetetty: 11.09.2008. 12:02
Kirjoittaja cmalino
Moi!

Onkohan foorumin asetuksiin tullut muitakin muutoksia spämmin torjunnan ohessa? Ainakaan mun koneella ei sisäänkirjautuminen pysy enää voimassa selaimen sulkemisen jälkeen... Tämähän se on toki turvallisin malli, mutta alkaa vähän tökkimään kun käytännössä foorumilla tulee notkuttua pitkin päivää. Äkkiä tulee kirjauduttua uudestaan sisään toistakymmentä kertaa kun surffilaudan sulkee kuitenkin jatkuvasti.

Ei tämä nyt varmasti mikään oikea ongelma ole, mutta monella muulla foorumilla on sisäänkirjautumisen yhteydessä mahdollista valita onko kirjautuminen voimassa vaan ko. session ajan vai hamaan tulevaisuuteen asti. Riittäisi vaikka päivän voimassa oleva kirjautuminen eBay:n tyyliin.

Pitää kai alkaa vaan itse jättämään oma selain tälle foorumille jatkuvasti auki :wink:

Lähetetty: 19.03.2009. 12:35
Kirjoittaja JAMANT
Itseäkin tuo asia on häirinnyt, mutta en ainakaan vielä keksinyt, mistä sen sais muutettua tuolta hallinnasta!! Tutkimus jatkuu....

Lähetetty: 21.03.2009. 12:51
Kirjoittaja JAMANT
Löysin valikosta vaihtoehdon, jolla hyväksytään rekisteröityneille valikko, jossa voi itse valita pysyykö kirjautuneena aina!

Laitetaanko päälle, mielipiteitä????

Lähetetty: 21.03.2009. 15:07
Kirjoittaja kuningaskulkuri
Laita päälle. Voihan sen aina poistaa jos alkaa tulla ylimääräistä törkyä sivuille?

Lähetetty: 22.03.2009. 13:20
Kirjoittaja cmalino
kuningaskulkuri kirjoitti:Laita päälle. Voihan sen aina poistaa jos alkaa tulla ylimääräistä törkyä sivuille?
Kannatetaan.

Lähetetty: 24.03.2009. 10:21
Kirjoittaja JAMANT
Siis toistaiseksi kaksi ääntä puolesta, 0 ääntä vastaan ja muut ei oo paikalla :lol: :lol: :lol:

kirjautuminen

Lähetetty: 24.03.2009. 10:52
Kirjoittaja Gary Grand
Laita päälle vaan, tuntuu NIIN vaikealta jatkuvasti naputella itseään sisään... :shock:
Ihan tosissaan, ei jaksa ikkunaa koko ajan auki pitää töissä, niin joutuu kirjautumaan silloin tällöin.

Lähetetty: 24.03.2009. 11:35
Kirjoittaja cmalino
Noniin! Eiköhän se nyt ala jo olla päätetty :wink:

Lähetetty: 24.03.2009. 12:05
Kirjoittaja JAMANT
Laitettu päälle, koemielessä!!

Lähetetty: 25.03.2009. 9:53
Kirjoittaja JAMANT
Ja ei mennyt kuin yksi yö ja spammiä tuli ja poistettiin!!! Ja tunnus laitettiin estolistalle!!

Lähetetty: 25.03.2009. 12:05
Kirjoittaja cmalino
Miten ihmeessä toi voi liittyä sisäänkirjautumisen pysyvyyteen?! Eikös kaikki uudet tunnukset käy edelleen läpi manuaalisen moderaattoriseulan ennenkun pääsee postailemaan?? Vai jäikö se silloin spämmiaallon aikoihin pelkäksi puheeksi että modejen pitää hyväksyä uudet tunnukset?

Lähetetty: 25.03.2009. 12:29
Kirjoittaja JAMANT
cmalino kirjoitti:Miten ihmeessä toi voi liittyä sisäänkirjautumisen pysyvyyteen?! Eikös kaikki uudet tunnukset käy edelleen läpi manuaalisen moderaattoriseulan ennenkun pääsee postailemaan?? Vai jäikö se silloin spämmiaallon aikoihin pelkäksi puheeksi että modejen pitää hyväksyä uudet tunnukset?
No ei niitä ole ainakaan yhtään hyväksyttäväksi tullut, ja tässä on kumminkin reilussa viikossa ainakin kolme uutta kirjautunut!!! Eli ei ole mitään kontrollia, eikä se spämminlähettäjäkään kyllä ollut rekisteröitynyt, eli ei välttämättä liity tähän mitenkään!!!

Lähetetty: 29.03.2009. 19:37
Kirjoittaja JAMANT
Ja taas sain poistaa alastomien naisten (ja miesten) kuvia ja nikki laitettu estettyjen nikkien listaan (kun ei ole rekisteröitynyt, ei pysty laittamaan täysestoa)!! Ja Ismokin tais jo poistaa tässä välissä vastaavia juttuja!!! Kohta joutuu varmaan laittaan sen kirjautumispakon päälle taas, sorry!!

Lähetetty: 29.03.2009. 21:53
Kirjoittaja cmalino
No eipä kai siinä mikään sitten auta :(

Ei vaan mene jakeluun miten toi uudelleenkirjautuminen siihen vaikuttaa.... Paras keino mielestäni kuitenkin olisi jos yksikään nikki ei pääse kirjoittelemaan ennenkun mode on nikin hyväksynyt.

Lähetetty: 30.03.2009. 18:12
Kirjoittaja JAMANT
Ja taas poistettu niitä pornokuvia!!! Laitan tuon jokakertakirjautumisen taas päälle!!! Ei voi mitään...