Nyt on mahdollisuus testata auton eteneminen todellisessa talvi kelissä, lunta on reilu puoli metriä ja ajamattomia reittejä löytyy.
Ilmoittautumiset sähköpostilla ke 13.2. klo 21 mennessä kulmakorpi(at)saunalahti.fi tai pakottavissa tapauksissa tekstarilla päivystyspuhelimeen 044-9789599. Ilmoittautumiseen NIMI, AUTO, PUH.NO, REK.NO ja SEURA. Ajomaksu FJDCn ja EMKn jäseniltä 10,- ja muilta 20,-, jälki-ilmo maksu on 5,- ajomaksun lisäksi. Ajomaksu maksetaan käteisellä päivystäjälle, varaathan tasarahan.
Kulman säännöt http://www.fjdc.org/bbs/viewtopic.php?f=15&t=4489
SAMMUTTIMEN TARKISTUSLEIMAN TULEE OLLA VOIMASSA.
Kulmakorven osoite on Kulmakorventie, Espoo, N60°14,178, E24°33,457. Nuotiopaikka on liikenneympyrän jälkeen n. 150 m tien oikealla puolen. Kuljetuskaluston pysäköinti Kulmakorventielle asfaltoidulle osuudelle, Ruduksen tielle / puomin eteen pysäköinti kielletty.
Nuotiotulet palavat koko päivän.
Tervetuloa ajamaan tai katselemaan.
Kulmakorpi Off Road Park
KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 16.2. KLO 10-17
Re: KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 16.2. KLO 10-17
Kulmaan ilmoittautui 11 autokuntaa. Ajopäivälle on luvassa hieno "keväinen" keli, auringon paistetta ja lämpöä n. +5°. Lunta Kulmassa on vielä n. 40 cm ja vaikka loppuviikolle onkin luvassa ajankohtaan nähden todella lämmintä niin tuskinpa lumi ehtii juurikaan sulaa. Viime ajopäivän jälkeen on satanut lunta sen verran että reitit on ns. neitseellisessä kunnossa.
Tervetuloa ajamaan tai katselemaan. Grillikatoksessa nuotiotulet palavat koko ajopäivän.
Kulmakorpi Off Road Park
Tervetuloa ajamaan tai katselemaan. Grillikatoksessa nuotiotulet palavat koko ajopäivän.
Kulmakorpi Off Road Park
Re: KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 16.2. KLO 10-17
Kiitos kaikille mukana olleille. Sää suosi tällälin kertaa, aurinko paistoi pilvettömältä taivaalta ja lämminta oli +6°, luntakin oli liki 40 cm. Liukkaudesta johtuen kalustovauriot olivat lähinnä kosmeettisia, edellisenä ajopäivänä moottorivaurion kokenut auto saatiin lopulta metsästä pois, aikaisemmat yritykset olivat kokeneet pieniä vastoinkäymisiä. Seuraava ajopäivä on 9.3., nähtäväksi jää onko silloin vielä lunta maassa.
Kulmakorpi Off Road Park
Kulmakorpi Off Road Park