Sivu 1/2

KeTTu TyTöT jeep EVO 2.0 (porttal poWer)

Lähetetty: 14.01.2009. 20:03
Kirjoittaja latex
eli pikkasen päivitystä: vara osiks hommattu chero ei mennykkää romikselle iha kokonaa vaa kävin sit tekee sellasta autoo jolla pääsee.. ehkä jopa sen jatilan ylittämättömän ojan yli :lol:

valmistuu hitaasti mutta varmasti. ( hitaasti siksi et tehää kerralla kunnolla ettei tartte meetäs korjailla.. toivottavast)

autohan on siis normi chero mut pätkästy pic upiks ilman lavaa tietty? :D

lehtijousi alusta (ehkä joskus kierrettä.. huono jousto korvataan lukoilla)

volvon porttaali akselit viisysiysi välityksellä

ja koneeksi tulee vihdoin se "360"cid + manual jos löytyy.. jos ei ni automaatti.

renkaat: minimi koko 39,5

nii ja se ameriikan mallin exo kake pitäs vääntää.. ehkä jos jaksaa.. pää kaari nyt seuraavaks työn alla.

penkit ja muut käikäleet rupeeki olee hommattu eli kasausta vaan :)

Lähetetty: 14.01.2009. 20:09
Kirjoittaja hentpe
Koska kansa vaatii kuvia niin tänne laittamisen lyhyt oppimäärä.....
1: Tallenna kuvat jonnekkin netin kuvapalvelimelle esim photopucket.comiin
2: Kun kuvat on tallennettu palvelimeen leikkaa ja liitä sen osoite tänne linkiksi tai liitä linkin eteen [img]ja%20taakse[/img] jolloin kuva näkyy suoraan

.

Lähetetty: 20.01.2009. 20:36
Kirjoittaja latex
.

Kuva!

Lähetetty: 20.01.2009. 22:12
Kirjoittaja ImacInnes
Tässä hieman lisä ohjetta jonka olin jo Yleistä keskustelua osioon laittanut. Täytyy saada tämä tuonne ohjeita osioonkin.

Kuvaahan ei voi liittää suoraan omalta koneelta vaan se pitää olla jollain netti palvelimella tai vataavassa paikassa jotta sen voi liittää tekstiin.

Avaat haluamasi kuvan ja klikkaat hiiren oikeaalla napilla ja sieltä valitset ominaisuudet.
Nyt maalaa Osoite: (URL) kopioi se (Ctrl + C)

Mene kirjoitamaasi tekstin kohtaan ja liitä osoite (Ctrl + V)

Tässä kuva näkyy linkkinä

http://memimage.cardomain.net/member_im ... 5_full.jpg

Maalaa tekstistä liittämsi osoite ja klikkaa Img nappia, nyt pitäisi kuvan näkyä kuvana.

Kuva



t.Ismo Ämmä

Lähetetty: 24.01.2009. 19:28
Kirjoittaja latex

Lähetetty: 24.01.2009. 19:33
Kirjoittaja cmalino
Ei näköjään anna irc-galleria linkittää suoraan noihin kuviin. Kannattaa kokeilla jotain muuta paikkaa/palvelua noiden kuvien tallennukseen.

Lähetetty: 24.01.2009. 19:39
Kirjoittaja latex
no ei näköjään pelitä.. toi potopuketti taas ei avaa kuvia kokonaan ni ei voi käyttää sitäkään..? eli pitää ettii joku muu kuvien tallennus mesta. linkkinä sain näkymää potopukettii mut näky sellasen pikku kuvana.

http://www.munkuvat.org/kuvat/169008.jpeg

Lähetetty: 24.01.2009. 20:00
Kirjoittaja cmalino
latex kirjoitti:Kuva
Toi osoite pelitti kun laittoi noi Kuva pätkät osoitteen ympärille :)

Lähetetty: 24.01.2009. 21:17
Kirjoittaja cmalino
latex kirjoitti:mitä &%¤%&(ä! :shock: vtf..! no mie oon lisäilly noita im gaytä ja vaik mitä mut ei ... koitan viel 1 kerran.

Kuva < EI toimi.. ei jummarra.. suutuin .. käyn mököttää
Mikähän tuossa mättää, kun en nyt tehnyt yhtään mitään muuta kun lainasin suoraan tota sun edellistä viestiä. Ja näkyy kuva ok. Ei vaan näy tosta sun viestistä... :shock:

Tarkastappa, ettei sulla ole hipsua siinä "Älä salli BBCode muotoiluja tässä viestissä" -kohdassa kun kirjoitat viestiä. Se taitaa estää noiden erikoisjudanssien toiminnan...

Lähetetty: 07.11.2009. 23:20
Kirjoittaja latex
:roll: ja kuvia tulee heti koha saan taas otettuu...

Lähetetty: 07.11.2009. 23:32
Kirjoittaja latex
nii ja saa toki esittää kantaa ottavia kymysyksiä ja muuteki kommentoida jos haluu :lol:

PORTAALI XJ!

Lähetetty: 07.11.2009. 23:32
Kirjoittaja ImacInnes
Toivottavasti saadaan niitä kuvia näkyviin ja aikanaan peli Jatilaan ojaa ylittämään.

Ojassa on pohjalla kivi joka tuppaa heittämään pelin poikittain, korkeampi vastapenkka, vetää ja mutaa tietty.

Mennään tuota taas koittamaan 22.11-09 Sahvarin merkeissä.

Käydään perheen kanssa Imatralla appiukkoa kattomassa parikertaa vuodessa, jos vaikka tulis joskus livenä kattomaan ja vaikka Jeepsteriin jutun tekemään projektista?

Offipalstan kansioista kuvat saa ainakin linkkinä näkyviin jos et parempaa paikkaa löydä ja cmalinolla on työnalla galleria sivut tänekkin johon voi sitten omia kuvia laittaa.

t.Ismo Ämmä

Lähetetty: 08.11.2009. 8:26
Kirjoittaja latex

Lähetetty: 08.11.2009. 10:16
Kirjoittaja JERKKU
Näyttää todella hyvältä.

Muista lisätä kuvia aina kun tulee.

Näitä rakennettuja tai vaikka orginaaleja FSJ:tä ei ole Suomessa riittävästi.

Kierrätystä!

Lähetetty: 08.11.2009. 12:11
Kirjoittaja ImacInnes
Joo, tää on hienoo kun "romumetallista" tehdäänkin toimiva peli! :wink:

t.Ismo Ämmä